Halotronové hasicí přístroje

HALOTRONOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE

Halotronové hasicí přístroje, které nahradily dnes už nevyráběné přístroje halonové, jsou sice ze všech nejdražší, ale pracují s vysokou účinností, přičemž se dají použít pro hašení všech materiálů s výjimkou pevných žhoucích látek. Hasivo na bázi tetradekafluorhexanu účinně ochlazuje plameny a zabraňuje kyslíku k nim pronikat. Protože se beze zbytku rozptýlí a nevytváří žádné nežádoucí usazeniny, jsou vhodné na hašení automobilů, jemné mechaniky, počítačové techniky a jiných elektronických zařízení. Nedoporučuje se používat je v uzavřených prostorech bez větrání, protože aktivní látka se teplem rozkládá na složky škodící zdraví.

Elektricky nevodivé hasivo je bez korozivních účinků. Vhodné pro hašení elektronických zařízení, výpočetní a záznamové techniky, nosičů dat, archivů, telefonních ústředen. Lze hasit zařízení pod el.napětím do 1000V ze vzdálenosti 1m. Halotronový hasicí přístroj má následující hlavní části: tlaková nádoba, spouštěcí ventil, tryska, stoupací trubice (uvnitř přístroje).

Halotronové přístroje je možné rodělit na:

  • tetrachlorové - již se nepoužívají
  • bromidové
  • tetrafluoridbrometanové - lze je použít i v uzavřených prostorách

Halotronové přístroje - objem hasiva 2 kg:

Halotronový hasicí přístroj CA2LE

Halotronový hasicí přístroj CA2LE

Přístroj, který je svými vlastnostmi a rozměry přímo určen jako příslušenství do automobilů. Nevelký přístroj je dodáván s držákem umožňujícím připevnit jej pod palubní desku, sedačku, příp. kufru automobilu. Řada výrobců (např. Škoda Mladá Boleslav) a prodejců vozů montuje s úspěchem tento typ do svých automobilů. Přenosný hasicí přístroj lze použít také na hašení všech zařízení pod napětím. Váha: 3,9 kg. Výška: 318 mm. Průměr nádoby: 110 mm. Druh hasiva: FE-36 (čisté hasivo). Obsah hasiva: 2 kg. Výtlačný plyn: Dusík (N2). Provozní schopnost: - 20 až + 60 °C. Hasební schopnost: 34 B, C.

Halotronové přístroje - objem hasiva 4 kg:

Halotronový hasicí přístroj CA4LE

Halotronový hasicí přístroj CA4LE

Přenosný hasicí přístroj lze použít na hašení zařízení pod napětím. Váha: 7,2 kg. Výška: 419 mm. Průměr nádoby: 150 mm. Druh hasiva: FE-36 (čisté hasivo). Obsah hasiva: 4 kg. Výtlačný plyn: Dusík (N2). Provozní schopnost: - 20 až + 60 °C. Min. doba činnosti: 9 sec. Hasební schopnost: 55 B, C.

Halotronové přístroje - objem hasiva 6 kg:

Halotronový hasicí přístroj CA6LE

Halotronový hasicí přístroj CA4LE

Váha: 11 kg. Výška: 590 mm. Průměr nádoby: 150 mm. Druh hasiva: FE-36 (čisté hasivo). Obsah hasiva: 6 kg. Výtlačný plyn: Dusík (N2). Provozní schopnost: - 20 až + 60 °C. Min. doba činnosti: 9 sec. Hasební schopnost: 70 B, C.

Halotronové přístroje - objem hasiva 9 kg:

Halotronový hasicí přístroj Fe36 P9P

Halotronový hasicí přístroj Fe36 P9P

Přenosný hasicí přístroj lze použít na hašení zařízení pod napětím. Hasivo: FE 36. Hasicí schopnost: 5A / 70B / C. Hmotnost plného přístroje: 9,1 kg. Teplotní rozsah použití [oC]: -20 až +60. Min. doba činnosti [s]: 9.

 
COPYRIGHT 2006 - eVisions w3cxhtml 1.0 Access.:508